Luis & Porque

Lui, také Luisianna Kejpr, vlastním jménem Rodrigo Luís, se narodil ve švýcarském Lausane. Jeho starších 7 bratrů z toho nemělo velkou radost. Proto se jeho matka Clair se staršími bratry odstěhovala a Rodrigo, promiňte, Lui, zůstal v rybářské bárce se svým otcem sám. Nutno podotknout, že Diego, Luiho otec, byl dosti prudérní. A strašnej děvkař..

Lui si díky tomu záhy našel malého kamaráda. Kvůli němu ho kluci na koleji přejmenovali na Luisianna Kejpr. Říká se, že jednou zachránil zlatou rybku z otcových sítí, ale říká se, že svá tři přání si ještě nesplnil. Asi proto Luisianna.

A od tý doby nosí toho kámoše po světě, protože von svět viděl jen z jiný perspektivy. No a po pár letech ve výchově otce se Lui nějak špatně probudil a přestěhoval se na kolej. No, on to byl spíš takovej apartmán. S pár dalšíma kámošema. Nicméně bárku jeho otce vod tý doby nikdo neviděl.

Na koleji se Lui o nájem dělil s J. P. Johnssonem, J. B. Ti, panem B a Porquem. Ale jedinej Porque se tak opravdu jmenoval. Porque Shit.

 

Porquemu dal jméno jeho otec. Jeho druhý otec mu dal do života modré oči a jizvu na břiše. Porque měl dva otce a narodil se v Hamburku. Jeho otcové Franz a Jozef byli námořníci. Provozovali bar. Modrej pstruh se to menovalo. Říká se jim Drsný kundy. A v Hamburku dodnes není radno potkat Drsný kundy. To jediný má snad Porque s nimy společný. Porque řeší problémy druhých. Rozhodně se ho ale neptejte na tátu.

A ani na druhýho tátu.

Drsný kundy

S Luiem se Porque potkal na koleji. Lui mu říkal Tlustej zmrd, ale Porque to přecházel hláškou: Umej si kejpra. Potom se vždycky tak rozesmál, až mu vyskákaly na čele kapky potu. Porque mluví stručně, ale účinně. Lui a Porque se skamarádili poté, co jim kamarád pana B přezdívanej Krek, kerej pana B navštěvoval často, nakecal, že jejich dědové se znali. Taky oba rádi brali věci, co se nehejbou, do svých rukou. Učitelé je za to měli rádi. Ještě existuje jeden, který Porqueho jednou viděl, jak bere věci do svých rukou. Ale ten už nikomu nic neřekne.

Po studiích se pan B, J. P. a JB odstěhovali.

Ale Porque a Lui zůstali na koleji bydlet. Každý má tři pokoje, i když Porque tráví nejvíc času v kuchyni. Luisianna pak založil firmu Rybáři Sou Zmrdi (RSZ). Neziskovou organizaci na ochranu kejprů. Porquemu nabídl místo partnera, ale ten odmítl. Podporuje ji jako manažer. Řeší problémy druhých.

No a tak tihle dva chlápci právě přišli do rybářského krámu... Porque: „Shit!“

Rodiče a bratři Lujsianny
Oslava u modrýho pstruha


Porkiho máma Porkiho oblíbená